Baby shower / gender reveal party - oslavy před narozením miminka

Baby Shower Party a Gender reveal party - to jsou v současné době velmi skloňované názvy tématických oslav před narozením miminka. Oba druhy oslav se staly u nás nesmírně populární a těší se z nich nejedna nastávající maminka. Ať už chcete s kamarádkami či rodinou oslavit vaše těhotenství (baby shower party) nebo vašim blízkým oznámit slavnostním způsobem pohlaví vašeho malého zázraku (gender reveal), “miminkovská” party pro vás bude to pravé:)

 

Facebook Ads-172

 

Nejčastěji jsou oba typy oslav připravované jako překvapení pro nastávající maminku a to buď kamarádkou, sestrou nebo jinou blízkou osobou. Na internetu je nepřeberné množství inspirace, jak takové party mohou vypadat, jaké je možné zvolit téma nebo druh výzdoby.

 

Jak to probíhá?

Existuje řada doprovodných aktivit, kterými je možné tyto oslavy doplnit, čímž z nich uděláte opravdu hezký zážitek pro všechny zúčastněné. Jednou z velmi oblíbených činností na takové party je hádání pohlaví miminka. Hosté můžou psát své tipy například na tabule nebo vhazovat lístky do připravených hlasovacích boxů. Můžete zvolit i kreativnější aktivity, jako jsou karty s přáním, kdy hosté píšou osobní vzkazy či rady pro miminko na předem připravené památkové kartičky. Velmi oblíbené je také vyrábění originálního oblečení - na jednoduchá miminkovská bodýčka necháte hosty aplikovat dle jejich fantazie nějaký netradiční design či vtipné nápisy použitím textilních barev.

 

Z podobných akcí vždy vznikne krásná památka nejen pro budoucího potomka:)

 

Holčička nebo chlapeček?

Pokud si první měsíce necháváte pohlaví miminka jen pro sebe - nebo dokonce ani vy sami pohlaví neznáte, nabízí se hezký způsob, jak se tuto krásnou zprávu dozvědět. Gender reveal party je přesně ten druh oslavy, kdy se okolí nebo samotní budoucí rodiče dozví, zda čekají chlapečka nebo holčičku. Opět existuje mnoho kreativních způsobů - od tradičních balónků naplněných konfetami či kouřových bomb, které po prasknutí či vystřelení prozradí adekvátní barvou očekávané pohlaví, po například vtipnou piňatu naplněnou holčičími nebo chlapeckými komponenty, které se po rozbití vysypou ven. Často používaný je také dort s předem připravenou barevnou náplní, která prozradí velké tajemství při nakrojení. Existují ale i opravdu originální či pompézní způsoby, například předem připravená taneční vystoupení a akce, kdy se zprávu dozvíte velmi netradičně a nezapomenutelně. 

 

Ne všichni rodiče však chtějí znát a dát vědět pohlaví svého potomka před jeho narozením. To vás však nemusí limitovat od jakýchkoli oslav!:) Stačí se držet neutrálních barev a místo odhalení připravit hezký program.

 

Tipy na dárky pro miminko 

Zvykem těchto oslav bývá také předávání dárků pro očekávané miminko, případně pro jeho rodiče. Vybrat ten správný dárek může být někdy obtížné, protože možností je dnes mnoho a není vždy zcela jasné, co se bude rodičům hodit. Některé dárky jsou však ověřené, praktické i originální, napovědět vám může i náš výběr:

 

Moniel košilka:šaty kojící Dots šedá15

 

Výbavička pro miminko 

Pokud rádi volíte praktické dárky, vždy se novorozenému miminku hodí krásné zavinovačky, útulná hnízdečka nebo praktické a oblíbené spací pytle. Hezkým dárkem jsou hrací deky, novorozenecké oblečení nebo velmi praktické mušelínové pleny. Maminky často ocení i dárky, které sice neupotřebí hned, ale usnadní jim život do budoucna - jako například praktické sady na přípravu dětské výživy nebo nejrůznější dárkové poukazy. Nikdy neuděláte chybu s krásnou hračkou (chrastítka a kousátka, klipy na dudlíky, usínáčky). 

 

319

 

Něco hezkého na sebe?

Velmi oblíbené a super praktické jsou například novorozenecká body s uzlem pro miminka od narození. Maminky je ocení již v porodnici díky ultra snadnému přebalování:) Doplnit je můžete o čepičku nebo slušivou čelenku. Na léto se také hodí praktický klobouček s kšiltem.

Každá maminka jistě ocení pyžama a overálky, které jsou nezbytnou součástí každé výbavička a jak známo jich není nikdy dost:) Oblíbené a super roztomilé jsou také teplákové overálky s oušky.

 

321

 

A co pro maminku?

Nepostradatelnou výbavičkou maminky je například pohodlná kojící košilka nebo župánek, takový set se hodí nejen do porodnice, maminka ho využije během celého mateřství.

Praktické jsou také kojící mikiny, které novopečené mamince usnadní kojení venku i na veřejnosti.

 

320

 

Buďte originální

Osobnějším typem dárku jsou například personalizované dárky - rostoucí mikiny s vlastním nápisem nebo velmi oblíbené matchy-matchy produkty pro maminku a miminko.

 

Facebook Ads (89)

 

Luxusní nebo hromadné dárky

Větším dárkem, pokud se například skládáte jako skupina, mohou být soupravy do porodnice. Nastávající mamince tím velmi ulehčíte předporodní přípravy, jelikož dostane vše připravené v jednom hezkém balíčku. 

 

Facebook Ads (90)

 

Zlatá klasika

Pokud si nejste jisti výběrem či vkusem obdarovávaných, skvělým řešením jsou samozřejmě dárkové poukazy, díky kterému si rodiče mohou vybrat to, co opravdu potřebují a chtějí.

 

Milá drobnost

A pokud toho miminko dostává moc, můžete obdarovat budoucí maminku:) Relaxační balíčky, masážní poukazy nebo třeba hrneček MOM a v něm vámi vytvořený originální poukaz na hlídání, vození kočárku, pomoc s úklidem = odpočinek pro maminku:) 

 

Facebook Ads (91)

 

Náš tip:

Jakékoli hudební hračky si dovolím nedoporučit, protože zkušenosti a nemožnost ztišení u některých darovaných kousků mohou v rodině způsobit nelehké chvilky:)) Knížky pro miminko i o miminku jsou vždy milou jistotou.  

 

Milou drobností jsou také milníkové kartičky, které krásným a stylovým způsobem zaznamenají důležité milníky během těhotenství ale i prvních měsíců života miminka.

 

321_1

 

Ať už jste nastávající maminka nebo nejlepší kamarádka, neostýchejte se přát si nebo pro někoho nachystat úžasnou party! Život přeci má být plný oslav a tohle je velmi krásný způsob, jak oslavit jeden z vašich nejkrásnějších životních milníků!